Bondens marked:
– Alltid hyggelig i Hammerfest

Her får Mauritz Nyberg smake den prisvinnende chevre-osten til Stømmen gård. – Ost er min svakhet, og dette var en kjempegod ost sier Nyberg, og legger til at han må nok kjøpe med seg litt når han er ferdig på jobb. Foto: Linn Marit Hermansen
To av de yngste selgerne på bondens marked er bare 5 og 6 år gamle, og er ofte med mamma Judith Schipper på markeder for å selge hjemmelagde såper.
Publisert: 23.07.2022 kl 07:00

Schipper kommer opprinnelig fra Nederland, men har bodd i Tromsø de siste tre årene. Før det bodde hun noen år sør i landet. Dette er andre gang hun er i Hammerfest på marked.
– Første gang var i fjor. Det var veldig koselig da med fint vær, godt salg og koselige mennesker, forteller hun.
Nå håper hun at årets marked blir like fint.
– Det er alltid koselig å snakke med nye kunder, sier Schipper.
Sønnene Norbjørn (6) og Brinjar (5) er med mamma og har til og med en egen liten bod hvor de selger egne såper.
– De solgte så godt under Riddu Riđđu at de kunne kjøpe seg en dyr leke, forteller Schipper og legger til at det stort sett alltid er fint å ha de med på marked, men at de selvfølgelig kan slå seg vrange innimellom og.

Rune Jensen fra Olabakken gård i Grattangen er markedsleder for Bondens marked i Troms og Finnmark. Foto: Linn Marit Hermansen
Økologisk
Rune Jensen er markedsleder for Bondens marked i Troms og Finnmark og driver selv med økologisk villsauproduksjon.
– I fjor var første gang vi var i Hammerfest med bondens marked, og da ble vi forespurt om vi ville komme hit under Hammerfestdagene i år, sier han.
I hele Troms og Finnmark er det rundt 30 produsenter, og flere av disse har tatt turen til Hammerfest denne uken.
– Det er veldig hyggelig å være i Hammerfest, sier Jensen.

Det var flere som fikk handlet både det ene og det andre på markedets første dag. Foto: Linn Marit Hermansen
Lindstrømfestivalen
I fjor dukket de opp to ganger. En gang i august og under Lindstrømfestivalen senere på høsten.
– Vi får mye gode tilbakemeldinger, og her er mye trivelige folk, sier Alf Rognli som har med seg et utvalg av både kald- og varmrøkt laks.
Han forteller at det å komme hit også resulterer i salg senere.
– Folk finner ut av hvem vi er og er fornøyde med produktene, også ringer de og bestiller senere, sier Rognli.
NM-vinner
Også Siri Risto fra Strømmen gård er med sammen med moren Siw Risto med seg har de blant annet en helt spesiell ost.
– Denne chevren fikk vi gull for på NM i 2019, forteller Siri.
Dette er første gang hun er i Hammerfest.
– Det har vært veldig bra så langt. Vi får solgt litt, sier hun før hun tilbyr en nysgjerrig kunde en smakebit av den prisvinnende osten.
Siw har vært her før.
– Vi får god respons på alt vi har med, og derfor kommer vi tilbake. Det er hyggelig å være her, sier hun.

Helge Lyder får en smakeprøve på reinkjøttet til Kautokeino Rein. – Kjempegodt, sier han. Foto: Linn Marit Hermansen
Ofte i Hammerfest
Anna Sokki Bongo hos Kautokeino Rein er ofte i Hammerfest.
– Folk i Hammerfest er vant med reinkjøttet vårt, så de begynner å etterlys oss om vi ikke kommer, sier hun og legger til at de er her nesten alle måneder i året.
– Det er vel bare mai, juni og august vi ikke er her, ellers er vi her jevnt over, sier hun smilende.
De har bygd seg opp et godt kundegrunnlag i Hammerfest.
– Vi har mange faste kunder her, de kjenner oss og vi kjenner dem, sier hun.

Alf Rognli har med både varmrøkt og kaldrøkt laks fra Lyngen til markedet. Foto: Linn Marit Hermansen

Siri Risto og moren Siw Risto fra Strømmen gård synes det er fint å være i Hammerfest. Foto: Linn Marit Hermansen